Õnnitlen, üks huvitav asi jälle juures.
Kahjuks ei saa su küsimusele konkreetselt vastata. Põhimõtteliselt peab reaktor andma välja nii palju Ca ja alkaliniteeti (KH), kui palju akvaarium kulutab. Veel peab meeles pidama, et selle seadmega ei saa muuta Ca ja KH suhet, see tuleb juba enne reaktori käivitamist kemikaalidega paika panna.
Praktiline keerukus on selles, et reaktori tootlikkus sõltub nii vee läbivoolu hulgast kui ka reaktori sees olevast pH-st, kusjuures pH-d mõjutavad nii vee läbivoolu hulk kui ka CO2 kogus.
Oletan, et reaktori mõju akvaariumi pH-le on minimaalne, kui reaktor töötab kõige effektiivsemalt, st. lisab ajaühikus maksimaalse koguse alkaliniteeti ja Ca. Enamus asjatundjaid soovitavad selleks hoida reaktoris pH tase 6.5 lähedal. Seda kinnitavad ka mu enda tehtud katsed. Kui näiteks nädala jooksul akvaariumis KH langeb, tuleb vee läbivoolu suurendada ja vastupidi. Et pH reaktoris jääks endisele tasemele, tuleb ka CO2 hulka suurendada või vähendada. Minu katsetes oli CO2 hulk fikseeritud 50 mulli/min, sellisel juhul oli optimaalne vee läbivool 150 ml/min ja reaktori ph 6.55. Väljundis oli vee KH umbes 20 dKH. Reaktor oli ääreni täidetud substraadiga, nii et pump vaevu veel sisse mahtus.
Igal juhul tuleks vältida reaktori pH langemist alla 6.3, sest siis hakkab substraat aktiivselt lagunema ja muutub pudrutaoliseks massiks, kust vesi enam hästi läbi ei pääse.