meri.akvarist.ee

Mereakvaariumi huviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.06.05 00:55 
Ekspert
Ekspert

Liitunud: 28.10.03 13:37
Postitusi: 153
Asukoht: Tallinn
Mariale

Liivapõhja paksus ei omanud järelikult Sinu juhtumi puhul põhirolli.
Ühelt poolt aitab paraja paksusega liivapõhi lisanduvate toitainete ärastamist, teisest küljest, avarii puhul on suuremas põhjaliiva koguses ja paksuses toitainete akumuleerumisvõimalused suuremad.
See, et toit paks olema täielikult ärasöödud on loomulikult õige. Eriti õige oleks kui Sinu klounid peale sööki mingit kassiliivaga kasti külastaksid. Kindlasti tead, et sinu kalakesed omastavad söödud toidust ainult osa. Ülejäänud, ütleme umbes 90% jääb toiduks tuhandetele bakterite- ja mitmetele teistele ainurakseliikidele, vetikatele jne. Mida ei jõuta ära süüa, jääb järele, sageli järjest tõusva toitainete sisaldusena sinu akvaariumis.
Samas usun, et Sinu akvaariumi mahus on võimalik kahte klouni pidada. Lihtsaim soovitus oleks, nagu ka Albert soovitas, skimmeri muretsemine. See ei pea eriti kallis olema. Kahjuks ei tea momendil palju väikestest skimmeritest, kui aga otsustad muretseda, võid julgelt ka minu käest küsida.
Täiesti kindlasti ei tasu põdeda oma akvaariumi suuruse pärast.

PS. Siin foorumil oleme kõik võrdsed.

Tervitades.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.06.05 01:48 
Ekspert
Ekspert

Liitunud: 28.10.03 13:37
Postitusi: 153
Asukoht: Tallinn
Albertile

Ka minul on Ca karbonaadina välja sadenenud. See juhtus siis, kui Ca reaktor väljastas liiga Ca rikast, akvaariumi ca 8.0 pH jaoks üleküllastunud lahust. Muuseas, kõik süsihappegaasiga töötavate Ca reaktorite omanikud peaks jälgima, et väljundi Ca sisaldus liiga kõrge poleks. Praktiliselt piisab muidugi dKH jälgimisest
Olen vahel lisanud nö. naljaviluks hommikuti otse akvaariumi kaltsiumkarbonaadi pulbrit. See lööb küll vee piimjaks, kuid vähem kui paarikümne minutiga on kõik lahustunud. pH on mul hommikuti tõsi madal, vaevalt 7.8.
Olen mitmeid kuid kasutanud nn. bakterisööta - alkoholi, lihtsuhkrute ja atsetaadi baasil. Tulemus on rõõmsalt vahutav skimmer, mis vahutab välja minu alkoholiga nuumatud bakterid. Kuna bakterite ehituseks ainult süsivesikutest ei piisa, võtavad nad puuduvad N ja P ühendid akvaariumist. Vahu hulk on lausa otseses seoses lisatavast bakteritoidust.
Kulla Albert. Kui keegi kindlalt väidaks, et ta kindlasti teab Sinu kena vahu põhjust, siis ta eksiks, või valetaks.
Ma ainult arvan, et põhjus oli Sul mingis bakteriplahvatuses. Elavad bakterid ei pruugi üldsegi haiseda.

Tervitades


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.06.05 09:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.10.03 00:04
Postitusi: 1834
Asukoht: Göteborg
Sassa kirjutas:
Kuna bakterite ehituseks ainult süsivesikutest ei piisa, võtavad nad puuduvad N ja P ühendid akvaariumist. Vahu hulk on lausa otseses seoses lisatavast bakteritoidust.

:idea: Paneme kõrva taha!
Aitäh sisuka vastuse eest!

_________________
... and I think to myself, what a wonderful world!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11.04.06 02:25 

Liitunud: 29.12.04 00:45
Postitusi: 335
Asukoht: Tartu
Minul juhtus eile sama lugu, et vesi muutus järsku piimjaks, nii umbes 2 tunni jooksul. pH langes 7,7 peale. Nüüd on möödas umbes 24 h ja pH on tõusnud 8,04 peale ning vesi selgineb jõudsalt. Veetestid on kõik ideaalsed. Ainult NH4 oli 0,25 lähedal, pigem vähem kui rohkem (ideaalis võiks madalam olla).
Ainus asi, mida võiks kahtlustada on see, et puhastades skimmerit kukkus filtrikasti kaane ümber ladestunud sool sumpa, kui kaant liigutasin. Kas ladestunud sool võis põhjustada sellise reaktsiooni :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11.04.06 09:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.10.03 00:04
Postitusi: 1834
Asukoht: Göteborg
Vaevalt, et seda sool põhjustas. Tegemist on ilmselt mingite bakterite äkilise paljunemisega. Et tegemist on orgaanilist päritolu põhjusega, näitab ka NH4 tõus ja pH ajutine langus (lagunemisel tekkivate orgaaniliste hapete tõttu), mis on bakterite massilise suremise tagajärg. Kuidas skimmer sellele reageeris? Soovitaksin suuremat veevahetust ja ohtralt aktiveeritud sütt, et eemaldada võimalikke mürgiseid laguprodukte.

_________________
... and I think to myself, what a wonderful world!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11.04.06 13:27 

Liitunud: 29.12.04 00:45
Postitusi: 335
Asukoht: Tartu
Skimmer töötas ikka ilusti edasi. Kui siis õige pisut vahtu oli kogumisnõus rohkem.
Kas selles väljaladestunud soolas ei võinud olla hunnikus mingeid surnud baktereid :?
Praeguseks vesi täitsa ok. Päris kristallselge veel ei ole, aga tundub, et õhtuks on seis jälle endine :D
Ma arvan, et eks ma ära sõnusin, sest paar päeva tagasi sai akvaariumit imetletud ja mõeldud, et kuidas mul kõik nii lihtsalt on läinud võrreldes teiste siin foorumis kirjutanutega. :?
Vesi oli siiani kogu aeg kristallselge, ei mingeid vetikaid, veenäidud nagu õpikust maha kirjutatud, üksikutel olemasolevatel korallidel polüübid ilusti lahti, isegi kivikorallid tundusid ennast hästi tundvat. Üks kivikorall, nii uskumatu kui see ka pole, tuli kaasa elava kiviga. On teine küll paari cm suurune, aga asi seegi :wink:


Üles
 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


PHPBB Archiver