Põhilised kohad, mis võivad häirivat solinat/lörinat tekitada on ülevoolud ja torud, kust vesi vabalt allapoole voolab (ülevooludest ja skimmerist sumpa). Ülevooludes hakkab solin tekkima, kui vee kukkumise kõrgus ületab 4-5 cm. Torudes tuleks vältida sifooniefekti tekkimist neisse vajalikesse kohtadesse õhuaukude puurimisega.
Injektoriga skimmeri (selline, mis ise tõmbab õhku sisse) õhuvõtutorule tuleb panna summuti, mis praktiliselt täielikult likvideerib muidu õhutorust kostva häiriva lörina. Skimmer ise tekitab vaid mühinat, mis sarnaneb merekohinaga
, probleeme võib tekkida väljuva vee vaikse ärajuhtimisega.
Veepumbad võivad olla lärmakad. Kartsin ise neid kõige rohkem, eriti sellepärast, et planeeritud 2 tk. Ocean runner 3500 olid teiste poolt just lärmi poolest palju kriitikat saanud. Siiski tulemus ületas kõik ootused ja need töötavad nii vaikselt, et praktiliselt pole üldse kuuldagi.
Tsirkulatsioonipumpadena kasutatavad Tunze streamid töötavad kah vaikselt, huvitaval kombel just väiksema võimsuse peal tekitavad mul rohkem madala sagedusega müra.
Kokuvõttes akvaariumi tekitatav müra pole eriti probleemiks, oleneb muidugi inimesest. Mul on rohkem müraprobleeme ventilatsiooniga, kuna talvel ei taha eriti aknaid lahti hoida ja niiskuse eemaldamiseks peab ventilatsioon suuremate tuuridega käigus olema.