meri.akvarist.ee

Mereakvaariumi huviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]
 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Keeleuuendus
PostitusPostitatud: 08.02.09 00:32 

Liitunud: 09.09.06 00:12
Postitusi: 137
Asukoht: Pärnu
Tervist!
Kutsun kõiki huvilisi üles pakkuma huvitavaid (miks mitte ka täiesti uusi) sõnu erialasesse terminoloogiasse! Tüütuks on läinud see inglise toorlaenude kasutamine.
Ega keegi seda meie eest ära ei tee ja kui me tahame, et ka meie lapselapsed maailma asjadest eesti keeles räägiksid, on meil siin oma panus anda...

_________________
"If you think you can, you can. If you think you can't, your right." = HENRY FORD


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.02.09 01:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.10.03 00:04
Postitusi: 1834
Asukoht: Göteborg
Toetan kahe käega! Kurb on see, et paljudel mõistetel, näiteks suurel osal kalaliikidel, on eestikeelsed vasted isegi olemas, aga kuna merekalad on enamusele inimestest suhtkoht võõrad, siis neid ka ei teata. Kamraad p6lts on ära teinud tänuväärse töö kalanimede registri koostamisel, aga merekalade osa on selles suhteliselt kesine.

Teisest küljest paljud ingliskeelsed toorlaenud tunduvad isegi rohkem suupärased, kui nende eestikeelsed vasted, näit. skimmer vs. valgukoorija.

Aga keeleuuendused on alati olnud teretulnud. Kui nüüd meentada Aaviku aegu, muide, hr. Aavik oli omal ajal minu ema eesti keele õpetaja Narva gümnaasiumis, ja möödunud sajandi kuuekümnendaid, siis hoomame (taas omaaegne uudissõna) üllatusega, kui palju toonaseid tehissõnu on juurdunud ja kinnistunud tänapäeva keeles.

Aga ega käsu korras kellelegi keelt suhu ei pane. Kel vähegi huvi keele vastu, palun uurige enne postitamist, kas vastavale võõrlaenule ei ole ehk eestikeelset vastet olemas. Ja tõesti, kui vastav mõiste eesti keeles puudub, miks mitte pakkuda enda meelest sobivat. Ja mis võiks olla veel meelitavam, kui aastate pärast kuskil meenutatakse, et selle mõiste tõi eesti keelde see ja see meie foorumi liige. :lol:

_________________
... and I think to myself, what a wonderful world!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.02.09 12:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.10.03 00:04
Postitusi: 1834
Asukoht: Göteborg
Nagu tellimise peale kirjutatud http://www.epl.ee/artikkel/458120 :D

_________________
... and I think to myself, what a wonderful world!


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


PHPBB Archiver