Kellel ei ole valgusti esteetilise väljanägemise kohta liigseid pretensioone võib tõsiselt kaaluda mõne tööstusliku prožektori kohandamist akvaariumi tarbeks.
Mõtlesin katsetada mõne võimsama valgusallikaga ja nii muretsesin Effeksist
Philipsi MWF331 400W riista. Hind oli 1770 koos KM-ga. Väljanägemine täitsa kobe. Kaasas on ka massiivne kronstein seinale kinnitamiseks, mille ma aga esimese asjana küljest monteerisin.
Koplektis on kaasas ka pirn, millest aga suurt kasu pole, kuna selle värvustemperatuur on kusagil 2000K juures. Akvaariumi peal nägi see välja selline.
Teiseks tööks oli ballasti mahamonteerimine, millega valgusti üldkaal 11,5 kg kahanes oluliselt. Ballasti ühendasin 3 m pikkuse 0,75 mm kaabliga ja nii saab seda sobivasse kohta paigutada ja toa kütteks ära kasutada. Pildil ongi ballasti asemel juba tühi koht.
Prožektori valgusvihku uurides selgus, et see oli väga teravalt suunatud, nii et akvaariumis oli keskel ainult üks väga hele triip ja ääred täiesti pimedad. Tuli siis natuke reflektorit mudida ja selle kumerust natuke vähendada. Lõpptulemusena õnnestus see päris hästi. Reflektor on pehmest alumiiniumist, mida on hea isegi tavaliste kääridega lõigata.
Nüüd jäi veel oodata uute pirnide saabumist, mis täna ka kohale jõudsid. Nendeks olid Coralvue 14000K ja ReefLux 12000K. Viimane on Coralvue uusim paljukiidetud toode.
Nii näeb pilt välja Coralvue 14000K valguses. Võrdluseks veel, et vasakul ääres on 150W 10000K ja keskel 250W 10000K pirnid.
Sama ReefLux 12000K-ga. Pildilt ei saa võib olla nii hästi aru, aga silmale oli valgust eelmisega võrreldes tunduvalt rohkem. Sellise valgusega võiks sinistest torudest juba täiesti loobuda.