Tegin teoreetilisi arvestusi. Kuna pole varem nende suure valgusjõuga LED-idega kokku puutunud, siis huvitas, mitu dioodi oleks vaja ja kui kaugel nad peaksid asetsema, et valgustatus oleks umbes sama, nagu looduses täiskuu puhul. See oli täielik piin. Esiteks tuli selgeks teha (meelde tuletada) fotomeetria ja ruumigeomeetria põhitõed ja valemid. Internetist leidsin, et täiskuul selge taevaga on maapinna valgustatus eri andmetel 0,3-0,5 lx (luksi). Lõpuks õnnestus tuletada valem, millega arvutada vajalikku kaugust valgusallikast. Pannes sinna sinise LED-i parameetrid sisse oli suur üllatus, kui selgus, et vajaliku valgustatuse annab üks LED kaugusel 6-7 meetrit! Valem muidugi eeldas, et tegemist on ideaaljuhuga, kus kogu valgusvoog suundub ettenähtud ruuminurka nagu tehnilistes andmetes oli antud. Seega peaks teoreetiliselt piisama, kui üks LED lakke riputada
Kui nüüd vaadata esimese postituse viites olnud akvaariumi pilti, siis siin paistabki silma, et osa põhjast on väga heledalt valgustatud, hoopis rohkem kui naturaalne kuuvalgus seda teeks.
Eks kui saan nad kätte, siis kontrollin praktikas järele. Võibolla piisabki ainult paarist LED-ist. Kuid siis tekib probleem ühtlase valgustatuse saavutamisega, kuna nende valgusvihu nurk on ainult 30 kraadi ja selleks, et tervet akvaariumi valgustada, peaks neid rohkem olema. Õnneks on valgustugevust lihtne muuta pinge vähendamisega.