Sassa ja kloun kindlasti mäletavad minu ühte kivi, mis oli kaetud tumelilla limaga. See kaob sealt peaaegu kohe, kui MH-d kustuvad, et hommikul taas ilmuda. Sassa kinnituse kohaselt oli tegemist tsüaanobakteritega.
Nüüd oli hea võimalus mikroskoop välja võtta ja asja kontrollida. Võtsin kivi akvaariumist välja, kuna see tahtis muidu ka "remonti" - aiptasiate eemaldamist. Kaapisin sealt natuke seda lillat lima ja tegin mikroskoobi jaoks preparaadi valmis. Siis kõrvetasin kuuma vee süstlaga aiptasiad välja, käisin kivi harjaga üle ja panin avaariumisse tagasi. Eks näe, kas homme tsüanod tulevad tagasi
Seejärel hakkasin mikroskoobiga lima uurima. Selgus, et see koosneb tihedast lülilistest niitjate moodustiste massist, mis alguses eraldusid teineteisest väga selgelsti. Niikaua, kuni ma mikroskoobi kaamerat otsisin ja tööle sättisin jõudis preparaat kuivada ja piltidel on juba raskem üksikuid niite eraldada. Pealegi tulid mikroskoobi kaameraga pildid suhteliselt kehvakesed, tavalise kaameraga läbi okulaari pildistades aga hoopis värvilisemad.
Viimased on siin allpool