Mõõta oleks veel vaja pH-d, seda eriti veevahetuse ajal. Akvaariumi- ja vahetusvee pH ei tohi palju erineda. Vahetusvee pH sõltub palju kasutatavast soolast. Kunagi ma mõõtsin ühe tuntud firma soolaga värskelt tehtud vee pH-ks üle 9.
Kauplustes olevad pH testid on üldiselt kehvad, kui tahad tegelikku väärtust teada saada, aga kahe vee võrdluseks peaksid kõlbama. Kui vähegi võimalik, soovitaksin kõigile muretseda selleks elektroonne mõõduriist. Muidugi peab ka vahetusvee soolsus ja temperatuur vastama akvaariumivee omadele. Kui palju vett kui sagedasti vahetada on individuaalne, eriti väikeste akvaariumide puhul, ja siin universaalset soovitust anda ei saa. Vett tuleb vahetada nii palju ja nii sageli, et parameetrid vastaksid võimalikult naturaalse merevee omadele. Vt.
/mereakvaarium/keemia/352/index.html. Praktika näitab, et esimene, mis väikeste akvaariumide puhul normi ületama kipub, on nitraadid. Seepärast ma kirjutasingi, et teisi teste pole vaja.
Mingeid kemikaale ega lisandeid pole sul vaja, vähemalt alguses.
Ainuke vee kvaliteedi normis hoidmise vahend väikeste akvaariumide puhul on veevahetus. Kemikaalidega nii väikese mahu juures toimetada on ohtlik, eriti, kui sa ei ole 100% kindel selles, mida teed.
Krevetid ei söö vetikaid. Kes sulle ütles, et erakvähid koralle söövad?