Ma natuke selgitan oma eelmise küsimuse tausta, kuna tegemist ei olnud sugugi nn. algaja paikapanemisega
Filtreerimissüsteemi ülesanne on eemaldada või ümber töödelda vees leiduvad potentsiaalselt kahjulikud ained. Riff 500 koosneb kolmest osast: skimmer, baktopallidega täidetud anum nitrifitseerimisbakterite koduks ja kolmas algselt tühi nõu, kuhu võib vajadusel panna mida iganes, näit., aktiivsütt, fosfaatide eemaldamiseks vajalikke aineid jne.
Konkreetse filtreerimissüsteemi sobivus sõltub eelkõige akvaariumi asukatest ja nende hulgast. Standardkonfiguratsioonis sobib Riff 500 eelkõige kalade kasvatamiseks. Kui kavatsed ka koralle , eriti väikesepolüübilisi kivikoralle (SPS), kasvatada, tuleks baktopallid välja võtta. Nendel pesitsevad bakterid muudavad küll efektiivselt ammooniumi ja nitritid nitraatideks aga viimased hakkavad akumuleeruma, kuna baktopallidel elutsevad bakterid ei lagunda nitraate gaasiliseks lämmastikuks. Nende asemel tuleks panustada elavasse kivisse, mis, tegelikult küll neis pesitsevad bakterid, saavad edukalt hakkama mõlema protsessiga.
Kuna korallide elutegevusega kaasnevate jääkainete kogus on võrreldes kalade omadega oluliselt väiksem, siis üldine biokoormus sõltubki põhiliselt kaladest. Üldiselt suuremad kalad produtseerivad ka rohkem reostust, kuid mitte alati. Peab silmas pidama ka nende aktiivsust ja ainevahetuse kiirust, aktiivsemad kalad tavaliselt söövad ja ka s...vad rohkem.
Nagu näed, ei ole sinu lihtsale küsimusele võimalik lihtsalt vastata. Põhimõtteliselt on kaks võimalust: kas valid alguses filtreerimissüsteemi ja selle võimekuse järgi valid elanikud, või siis valid enne elanikud, keda kavatsed kasvatama hakata ja nende järgi valid siis sobiva filtreerimissüsteemi.
Riff 500 põhiline osa Turboflotor 1000 peaks tagama selle akvaariumi normaalse funktsioneerimise, kui kaladega ei liialdata. Kalu tuleb lisada ükshaaval, näiteks kuulise intervalliga, ja pidevalt jälgida vee kvaliteeti. Ei tohi unustada, et kalad aja jooksul ka kasvavad.
HTH