meri.akvarist.ee

Mereakvaariumi huviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 15.10.05 22:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.05 20:56
Postitusi: 7
Himu on soolase veega akvaariumit soetada. Et taha aga endale seda asja liiga keeruliseks teha, seepärast küsin targematelt nõu.
Olen silma heitnud aparaadile, mille standarvarustuses peaks juba kõik vajalik enam-vähem sees olema. Nimeks "Aqua Medic Anthias 120". Asja kirjeldatud on siin: http://www.aqua-medic.de/cgi-bin/php/display_product.php3?p_id=186&cat_id=1&lang=en
Kuna nende seadeldiste tehnilised parameetrid ei ütle mulle praegu veel midagi, siis oleksin väga tänulik, kui kogenumad inimesed selle kohta oma arvamust avaldaksid.
Suur kiusatus on muidugi kohe mingi võimsam/suurem akvaarium soetada, nii et oleks tore, kui keegi suudaks mind veenda seda mitte tegema (arvestades seda, et minu kogemused piirduvad siiani magedaveeliste discust'te eest hoolitsemisega). Grandioossed mõtted tulid pähe peale seda, kui olin natuke võimalikke akvaariumi elanikke otsinud ja selgus, et kaladele soovituslikud akvaariumite mahud olid üsna suured (1000L- 2000L). Näiteks http://shop-meeresaquaristik.de/product_info.php?products_id=237
Siit siis mure, et kas 430L akvaarium kaladele (ja ka mulle) liiga kiiresti kirtsaks ei jää (nii otseses kui ka ülekantud tähenduses).


Üles
PostitusPostitatud: 16.10.05 01:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.10.03 00:04
Postitusi: 1834
Asukoht: Göteborg
Tere tulemast!

Olen silma heitnud aparaadile, mille standarvarustuses peaks juba kõik vajalik enam-vähem sees olema. Nimeks "Aqua Medic Anthias 120".
Kui rahakott vastu peab, siis on see hea variant. Selle juures on võimalik ka seadmeid valida, olenevalt sellest, keda akvaariumis pidama mõtled hakata. Laias laastus kaks varianti: 1. ainult kalad, 2. riffi biotoop kalade, korallide jt. selgrootutega.

Esimese variandi jaoks kõlbab valgustuseks luminofoortorudega variant, teise jaoks 2x150W MH + 2x24W sinised torud.
Komplekti kuulub filtrikomplekt Riff 500, mis kõlbab sellisena esimese variandi jaoks. Teise variandi jaoks tuleks bactopallidega bioloogiline filter kellelegi maha müüa, ja osta hunnik elavaid kive :wink:. Muide, ka kalaakvaariumis peavad kivid olema, ilma nendeta tänapäeval mereakvaariumi enam ette ei kujutatagi.

Suur kiusatus on muidugi kohe mingi võimsam/suurem akvaarium soetada, nii et oleks tore, kui keegi suudaks mind veenda seda mitte tegema
Õige, osta tuleb kaks korda suurem, kui alguses planeeritud. :lol:

(arvestades seda, et minu kogemused piirduvad siiani magedaveeliste discust'te eest hoolitsemisega).
Ega siin magevee kogemustega polegi suurt midagi peale hakata.

Siit siis mure, et kas 430L akvaarium kaladele (ja ka mulle) liiga kiiresti kirtsaks ei jää (nii otseses kui ka ülekantud tähenduses).
Kindlast jääb. Süües kasvab isu ja tahaks kogu aeg midagi uut proovida. :wink:

See Anthias 120 kõlbab Paracanthurus hepatusele üheks aastaks. Kahe aasta pärast ei mahu ta seal enam hästi ringi pöörama. Kolme aasta pärast jääb ka 1000-liitrine talle väikseks. Räägin seda oma kogemustest. Jutt on küll riffiakvaariumist, kus on ka palju kive ja muid elanikke. Ainult kalaakvaariumi puhul pole asi ehk nii kriitiline.

_________________
... and I think to myself, what a wonderful world!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.10.05 20:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.04 14:37
Postitusi: 126
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
See Anthias tundub olevat AquaMedicu komplektidest üks mõistlikumaid, igatahes mõistlikum kui Percula 120, mis mul endal on. Samasuguse võib muidugi ka ise komplekteerida, tellides purgi kohalikelt meistrimeestelt ja tehnika vastavalt vajadusele eri poodidest ja/või Internetist. Nt. vee ringiajamiseks soovitaks ikka Tunze Stream'e või Wavebox'i.

Suurusest. Iga akvaarium on ookeanist väiksem, seega liiga pisike. Samas on olemas hulk väiksemaid kalu, kes ka looduses elavad kogu oma elu ühe kivihunniku otsas või all ja kes mahuvad edukalt 430l purki ära. Maitse asi muidugi, aga minu arvates on pisikesd kalad ka huvitavad. Pigem parv pisikesi, kui üks "krokodill". Gobid, klounid, kardinalid, ... - valik on tegelikult suur.
Korallid kipuvad ka suureks kasvama ja kogu vaba ruumi täitma, aga neid saab reeglina tükeldada ja siis kollegidega vahetada või müüa.

1000 l ja suuremaga võib ju ka alustada. Ka siis oleks ikkagi hea elukate ostmise liiri pidada, et näpukad liiga kalliks ei läheks. Suure akvaariumi puhul peab arvestama lisaks põranda kandevõimele ka ventilatsiooniga: pealt lahtine akvaarium (je selline mereakvaarium enamasti on) aurab mis kole ja tõstab õhuniiskust. Selle niiskuse peaks kuidagi toast välja saama.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


PHPBB Archiver