Tere tulemast!
Olen silma heitnud aparaadile, mille standarvarustuses peaks juba kõik vajalik enam-vähem sees olema. Nimeks "Aqua Medic Anthias 120". Kui rahakott vastu peab, siis on see hea variant. Selle juures on võimalik ka seadmeid valida, olenevalt sellest, keda akvaariumis pidama mõtled hakata. Laias laastus kaks varianti: 1. ainult kalad, 2. riffi biotoop kalade, korallide jt. selgrootutega.
Esimese variandi jaoks kõlbab valgustuseks luminofoortorudega variant, teise jaoks 2x150W MH + 2x24W sinised torud.
Komplekti kuulub filtrikomplekt Riff 500, mis kõlbab sellisena esimese variandi jaoks. Teise variandi jaoks tuleks bactopallidega bioloogiline filter kellelegi maha müüa, ja osta hunnik elavaid kive
. Muide, ka kalaakvaariumis peavad kivid olema, ilma nendeta tänapäeval mereakvaariumi enam ette ei kujutatagi.
Suur kiusatus on muidugi kohe mingi võimsam/suurem akvaarium soetada, nii et oleks tore, kui keegi suudaks mind veenda seda mitte tegema Õige, osta tuleb kaks korda suurem, kui alguses planeeritud.
(arvestades seda, et minu kogemused piirduvad siiani magedaveeliste discust'te eest hoolitsemisega). Ega siin magevee kogemustega polegi suurt midagi peale hakata.
Siit siis mure, et kas 430L akvaarium kaladele (ja ka mulle) liiga kiiresti kirtsaks ei jää (nii otseses kui ka ülekantud tähenduses).Kindlast jääb. Süües kasvab isu ja tahaks kogu aeg midagi uut proovida.
See Anthias 120 kõlbab
Paracanthurus hepatusele üheks aastaks. Kahe aasta pärast ei mahu ta seal enam hästi ringi pöörama. Kolme aasta pärast jääb ka 1000-liitrine talle väikseks. Räägin seda oma kogemustest. Jutt on küll riffiakvaariumist, kus on ka palju kive ja muid elanikke. Ainult kalaakvaariumi puhul pole asi ehk nii kriitiline.