meri.akvarist.ee

Mereakvaariumi huviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]
 [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 19.08.05 13:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.10.03 00:04
Postitusi: 1834
Asukoht: Göteborg
Kõik on lugenud ja kuulnud soovitusi laadis "nii mitu sentimeetrit kalu nii mitme liitri vee kohta". Vähegi asjasse süvenedes saad aru, et sellisest soovitusest pole erilist kasu, kun pole arvestatud kalade spetsiifilist geomeetrilist kuju, nende poolt produtseeritavat erinevat biokoormust jne.

Just juhtusin lugema enamvähem mõistlikku selleteemalist artiklit
Stocking the Reef Aquarium, mille kohta paar kokkuvõtvat kommentaari. Kasutan originaalis antud mõõte tollides ja gallonites (g), kes ei tea, siis 1 toll (") võrdub 2,54 cm ja 1 g on umbes 4 liitrit.

Mageveeakvaariumis soovitatakse max 1" kala 1 g vee kohta, mereakvaariumis 3-5 g vee kohta. Etaloonkalaks on magevees molli ja merevees damsel, seega 1" damseli pidamiseks on vaja 3-5 g vett.

Erinevate kalade summaarse pikkuse arvutamisel on oluline arvestada kala geomeetrilist kuju. Näit üks 5" Oskar = 20-30 tk. 1" mollit :wink:

Aktiivsed kalad reostavad vett rohkem kui rahulikud kalad. Kuna merevee etaloniks valitud damsel on küllaltki aktiivne kala, siis rahulikumaid, näit. kardinale, võiks samas veekoguses pidada rohkem.

Artiklis lükatakse ka ümber müüt, et akvaariumi suurus mõjub kalade kasvule. Tegelikult mõjuvad hoopis vee kvaliteedi ja toiduga seotud asjaolud, mis võivad küll kaudselt olla seotud ka akvaariumi suurusega.

Kindlasti lugege ise seda artiklit!

_________________
... and I think to myself, what a wonderful world!


Üles
 [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


PHPBB Archiver